BBC o eksterminacji norek w Danii. W strachu przed zarazą zabito wszystkie. 17 milionów zwierząt. Było to duże wyzwanie dla biurokracji. Zdecydowano się na gaz. Jak zawsze w takich sytuacjach machinie państwowej zabrakło doświadczenia. Przerażone norki uciekały z wadliwie wykonanych komór gazowych. Trzeba je było łapać i dobijać. Koparki ze spychaczami dopełniły reszty.
W słowackim Denniku N ocalała z Zagłady pani Eva Mosnákova wyznaje: Nie boję się śmierci, ale przed covidem czuję respekt.
,,Pablo nauczył mnie jak się zabić”, wspomina była kochanka Escobara na łamach belgradzkiego Blica.
Irish Times uważa nazywanie księcia Filipa bezdomnym azylantem i tułaczem za politycznie poprawne fiksum dyrdum przypominając, że zmarły był białym i bogatym arystokratą.
W tej samej gazecie lider The Fine Young Cannibals o swojej młodości w środkowej Anglii gdzie nie było napisów: ,, Żadnych Irlandczyków, psów i czarnych”, ponieważ wszyscy tam byli albo czarni, albo brązowi, albo z Irlandii.
Tehran Times twierdzi, że Jezus Chrystus jest niezadowolony ze wszystkich niesprawiedliwości, korupcji, państwowego terroryzmu i okrucieństwa.
Z kolei Economist pisze o chińskim pastorze, który odmówił powieszenia Xi Jinpinga obok krzyża tłumacząc, że biorąc pod uwagę sąsiadów Jezusa na Golgocie mógłby on być porównany do kryminalisty.
W tymże tygodniku statystyka równouprawnienia kobiet na świecie. Polska na wysokim dziesiątym miejscu. Pod względem obecności kobiet w zarządach na pierwszym.
Wolna strefa Kraśnik w New York Times. Ze zdjęciami.
Na Havla czy Babiśa? Ekspertka czeskich Lidovek doradza najlepszą fryzurę męską czasu zarazy wyjaśniając przy okazji, że autorem fryzury ,,na Havla” był dziewiętnastowieczny pisarz Karel Havlíček Borovský.
The Pyongyang Times publikuje zdjęcie korytarza jednej z północnokoreańskiej szkół. W prawym dolnym rogu przykład angielskiego czasu past perfect kolorową kredką na ścianie: ,,Before sun set, we had finished work”.